Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Модуль, призначений для обліку заробітної плати
Відповісти
Анатоль
Повідомлень: 3
З нами з: 22 листопада 2013, 12:39

Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Анатоль » 22 листопада 2013, 12:43

4.2. Додано новий вид оплати «Компенсація відпустки при звільнені». При використанні даного виду оплати, на суму компенсації не нараховується та не утримується єдиний внесок.

Скажіть на яку законодавчу базу операються розробники программи?

Нарахування ЄСв на суми компенсації за невикористану відпустку
Відповідно до ст. 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Згідно з пп. 2.2.12 п. 2.2 Інструкції № 5 суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, належать до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати.
Отже, зазначені виплати є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску. (Вісник 06.09.2013, № 34)

Тамара Ивановна
Бухгалтер-эксперт (зарплата)
Повідомлень: 1558
З нами з: 26 червня 2012, 18:24

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Тамара Ивановна » 22 листопада 2013, 14:23

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.08.2013 р. № 20685/03-30
Щодо нарахування ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку
Пенсійний фонд України розглянув листа щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми компенсації за невикористану відпустку і, в межах компетенції, повідомляє.


Водночас, згідно з частиною другою ст. 7 Закону для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток є платою за невідпрацьований час (пп. 2.2.12 Інструкції), отже, на зазначені суми компенсацій, які виплачуються звільненим особам, єдиний внесок не нараховується.

Директор департаменту
надходження доходів В. В. Литвиненко

Анатоль
Повідомлень: 3
З нами з: 22 листопада 2013, 12:39

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Анатоль » 24 листопада 2013, 15:44

Так як буде правильно, як стверджуэ Пенсiйний чи Мiн. доходiв та сборiв????

Танюшка
Повідомлень: 2307
З нами з: 23 грудня 2011, 15:39

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Танюшка » 24 листопада 2013, 22:53

А самый правильный способ получить индивидуальную консультацию в мин доходов и сборов.Напишите им письмо, это будет Вам ответом. тем более сейчас, когда администрированием ЕСВ занимаются именно они.

Бджілка_К
Повідомлень: 596
З нами з: 05 лютого 2013, 14:24

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Бджілка_К » 28 листопада 2013, 10:53

ВОБ № 109 (27.11.2013) стр 32-33:
"Таким чином, межа між відповідями "так" і "ні" щодо нарахування ЄВ на суми компенсації відпускних проходить залежно від часу нарахування: якщр це зробили ДО звільнення працівника, то вказана сума компенсації буде обєктом нарахування та утримання ЄВ , а якщо після звільнення - то ні"

Танюшка
Повідомлень: 2307
З нами з: 23 грудня 2011, 15:39

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Танюшка » 28 листопада 2013, 11:18

Бджілка_К писав:ВОБ № 109 (27.11.2013) стр 32-33:
"Таким чином, межа між відповідями "так" і "ні" щодо нарахування ЄВ на суми компенсації відпускних проходить залежно від часу нарахування: якщр це зробили ДО звільнення працівника, то вказана сума компенсації буде обєктом нарахування та утримання ЄВ , а якщо після звільнення - то ні"
Интересно, а как можно начислить компенсацию за неиспользованный отпуск после увольнения работника, когда она в принципе начисляется в момент увольнения? Нет момента до и после. По закону начислить компенсацию нужно в момент окончательного расчета. А потом уволить. Все остальные случаи, как-то получение компенсации деньгами вместо отпуска, когда человек и не собирается увольняться, начисление любых сумм после увольнения, если это не исправление ошибки, это все нарушения.Поэтому повторюсь в спорных вопросах за письменным ответом в миндоходов по месту регистрации.Даже если эта консультация и будет неверной с точки зрения других проверяющих,это своего рода отпущение грехов, согласно НКУ, за это не накажут. Если предприятие поступит согласно полученной консультации. Любые другие консультации в журналах это на свой страх и риск.

Ирина Шадрина
Повідомлень: 6619
З нами з: 22 червня 2011, 09:06

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Ирина Шадрина » 28 листопада 2013, 11:19

По закону начислить компенсацию нужно в момент окончательного расчета. А потом уволить.
Точнее - в один день - последний рабочий должно быть все - приказ, начисление и выплата.
Качество ответов зависит от качества задаваемых вопросов.

Анатоль
Повідомлень: 3
З нами з: 22 листопада 2013, 12:39

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Анатоль » 29 листопада 2013, 12:17

Если налоговая по месту регистрации даст письмо в котором будет сказано "виплати є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску". Как быть с программой? Если в Медок "При використанні даного виду оплати, на суму компенсації не нараховується та не утримується єдиний внесок"?

Танюшка
Повідомлень: 2307
З нами з: 23 грудня 2011, 15:39

Re: Оновлення Компенсація відпустки при звільнені" 189

Повідомлення Танюшка » 29 листопада 2013, 13:29

Это просто, пишете официальное письмо разработчику с приложением копии разъяснения налоговой и ждете ответ.

Відповісти

Повернутись до “Модуль «Зарплата»”